Nie zabijaj

Aborcja

Uwaga! Film zawiera bardzo drastyczne sceny

Jeżeli jesteś matką w stanie błogosławionym, a masz wątpliwości, czy urodzić dziecko, nie zabijaj go, oddaj do adopcji! Zadzwoń:

Telefon nadziei
0800 112 800
(bezpłatny, pn.-pt. w godz. 15.00-7.00,
pozostałe dni – całą dobę)

Jasnogórski Telefon Zaufania
034 365 22 55
(w godz. 20.00-24.00)

„Okno życia”, czyli miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić nowonarodzone dziecko nie narażając go na niebezpieczeństwo, znajduje się w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 39. Otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Wewnątrz okna jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Po otwarciu okna uruchamia się alarm, który wzywa mieszkające w domu siostry nazaretanki. Okno jest oznaczone papieskim herbem Jana Pawła II, logo Caritas i napisem „Okno życia”. To wspólna inicjatywa Wydziału Rodziny Kurii Metropolitalnej oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

„Okno życia” powstało, aby zwrócić uwagę na problem dzieci porzucanych na ulicy lub na śmietnikach. Siostry proszą o rozpowszechnianie wiadomości, że matki, które ukrywają ciążę i nie chcą rodzić w szpitalu, mogą zostawić dziecko w bezpiecznym miejscu przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie. – Prosimy matki, które nie mogą wychowywać swojego dziecka: nie zabijajcie go, nie porzucajcie na śmietniku. Zostawcie je tutaj, w „Oknie życia”. Niech trafi do adopcji. Dajcie mu szansę na życie i miłość – apelują.

Nie wszystkie matki wiedzą, że po urodzeniu dziecka w szpitalu mogę je tam zostawić bez żadnych konsekwencji prawnych. Po zostawieniu dziecka matka ma sześć tygodni na podjęcie ostatecznej decyzji. Jeśli się nie zdecyduje na wychowywanie dziecka, trafia ono do adopcji.

Adres: ul. Bronowicka 78
30-091 Kraków
Telefon: +48 12 6370712
+48 12 6380708
Fax:+48 12 6370712
+48 12 6380708
E-mail: krakow@caritas.pl
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Strona internetowa: Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Niemy Krzyk

Reklamy

5 Responses to Nie zabijaj

 1. Ika pisze:

  fakt i prawda nie wolno zabijac…ale nie wolno zabijac nie tylko dzieci nienarodzonych ,,narodzonych tez nie. Dzieci nienarodzone maja duzo obrońców a co z narodzonymi.Za nimij akos mało kto sie ujmuje,mało kto o nie wlczyz,umieraja w imie prawa administracyjnego skazani przez nieczułych,glupich ,bezdusznych urzedników.Wiecie o czym pisze.?

 2. Posejdon pisze:

  Lilusiu nie mam pojęcia co masz na myśli 😦

 3. Ika pisze:

  a wiec wyjasniam….
  Wczoraj odbył się pogrzeb. Dziecko przez kilka godzin umierała na izbie przyjęć szpitala w ,,,,,,, nie pomógł jej żaden lekarz, nie przyjął jej żaden szpital bo mieli wyczerpane limity z NFZ

 4. Posejdon pisze:

  Zobaczysz Lilusiu co bedzie jezeli sprywatyzuja szpitale.

 5. Wonski pisze:

  Porazające. Pierwszy raz natrafilem na „Niemy Krzyk”. Film zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Jestem szczesliwym ojcem dwoch cudownych coreczek (2,5lat, 0,5roku).

  Dr. Maria Polo w swoim świadectwie pisze że każda aborcja jest świetowana w piekle okrzykiem radosci podobnym do okrzyku dziesiatek tysiecy ludzi na stadionie pilkarskim ze zdobycia gola.
  Zyjemy w czasach ostatecznych, diabeł atakuje ze zdwojoną siła.

  Pozdrawiam
  Mariusz’78

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: