Dyscyplinarka dla Hartmana? Jest reakcja władz Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczelnia odcina się od wypowiedzi Jana Hartmana na temat kazirodztwa. Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego kierują sprawę do rzecznika dyscyplinarnego uczelni.

– To prywatne poglądy profesora. Zdaniem władz UJ ta wypowiedź godzi w godność wykonywanego zawodu nauczyciela akademickiego – mówi gazeta.pl rzecznik UJ Adrian Ochalik.

W niedzielę Jan Hartman, wykładowca akademicki i kierownik zakładu bioetyki i filozofii na swoim blogu wezwał do rozpoczęcia dyskusji o kazirodztwie.

– Nie jestem za legalizacją związków kazirodczych – odpowiada z kolei profesor Jan Hartman na blogu. – Skoro tabu raz zostało złamane, nie da się już tego odwrócić. Czeka nas dyskusja i warto ją podjąć – podkreśla.

W poniedziałek kontrowersyjny wpis Hartmana został usunięty. Pojawił się inni –  profesor tłumaczy w nim całe nieporozumienie.

„Jest czymś zadziwiającym i symptomatycznym, że w debacie publicznej w Niemczech, za sprawą Komitetu Etycznego działającego przy rządzie federalnym, wszczęto dyskusję na temat złagodzenia karalności za związki kazirodcze. Oznacza to złamanie najsilniejszego tabu kulturowego, jakie zna ludzkość. Tabu to łamali dotychczas jedynie literaci i filmowcy, lecz w poważnej polityce temat pojawia się po raz pierwszy” – można przeczytać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: