Testament Katyński

Pasażerom lotu do Katynia zawdzięczamy i możemy zawdzięczać wiele dobrych zmian w Polsce. Czy jako Naród będziemy potrafili odczytać testament katyński, jaki pozostawił nam prezydent Lech Kaczyński?

Oddając w tych dniach hołd ofiarom katastrofy, wszyscy zastanawiamy się nad tym, co teraz czeka Polskę. – To jest czas egzaminu dla Narodu Polskiego z odpowiedzialności za własne losy – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” senator Piotr Łukasz Andrzejewski.
Do Polaków powoli dociera skala manipulacji, jakimi przez lata byli karmieni przez tych samych dziennikarzy, którzy dziś rozpaczają nad śmiercią prezydenta. – Nie mam żadnego szacunku dla dziennikarzy, którzy pozwalali sobie na różne obelgi pod adresem prezydenta, a teraz płaczą nad jego śmiercią. Zauważyłem, że przeciętni ludzie zostali przez tych dziennikarzy emocjonalnie nakręceni. Teraz ci ludzie czują, że zawinili, ponieważ uwierzyli w to, co serwowały im niektóre media. Bo okazało się, że prezydenta można pokazać inaczej, jako człowieka miłego i sympatycznego – stwierdził w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. – Ale jest też sporo obłudy, widać to po tym, iż ludzie, którzy nie powiedzieli nigdy ani jednego dobrego słowa o Lechu Kaczyńskim, teraz zapomnieli o tym, co mówili przez ostatnie cztery lata. Często jest tak, że ci wszyscy, którzy mówią o przebaczeniu, nie wyznają winy. Do tej pory był potworny nacisk, żeby o tym prezydencie nie mówić dobrze – dodał.
Na wynik śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy. Z każdym dniem emocje będą opadać, a wątpliwości będzie coraz więcej. – Myślę, że nigdy się jednak nie dowiemy, jak było naprawdę. Najpewniej podadzą nam wersję, w którą jakaś część ludzi uwierzy. Ale tu trzeba powiedzieć, że Katyń to miejsce ukrywania prawdy przez wiele lat – zauważył prof. Krasnodębski.
To, co się teraz dzieje, wydaje się bardzo zastanawiające. I cokolwiek niezręczne.

cyt.Nasz Dziennik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: