Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

Lecąc na uroczystość przy grobach katyńskich, gdzie wymordowana została elita II Rzeczypospolitej, w tragedii samolotowej giną wspaniali ludzie, liderzy, elita III RP – powiedział o katastrofie prezydenckiego samolotu były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

cyt.Symboliczny Katyń

Z Katyniem kojarzyć się będą teraz dwa dramaty: poza zamordowaniem polskich oficerów przez radzieckie władze w 1940 r., także katastrofa samolotu, w której zginął prezydent Lech Kaczyński – pisze w sobotę na stronach internetowych belgijski dziennik „Le Soir”.
Prezydent leciał na obchody 70. rocznicy mordu w Katyniu.

Katyń, gdzie 70 lat temu 20 tys. polskich oficerów zostało zamordowanych na rozkaz Stalina, był kojarzony z jednym z największych dramatów polskiej historii: teraz będzie kojarzony z dwoma” – pisze autor komentarza. Podkreśla symboliczny wymiar katastrofy na lotnisku nieopodal Smoleńska, w której zginęli także udający się na uroczystości przedstawiciele rodzin i organizacji katyńskich.

Katyń

Reklamy

One Response to Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

  1. longinus9 pisze:

    Trzeba się podnieść i iść dalej i wyprzedzić zło, które zadaje nam cierpienie tak okrutne dzisiaj. Przez krzyż do zwycięstwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: