Wałęsa przedrzeźnia Zyzaka

Przebywający za Oceanem Paweł Zyzak, autor głośnej biografii Lecha Wałęsy, odpowiada byłemu prezydentowi, który szydzi z jego nazwiska pisząc „Gzygzak”, a nie Zyzak.

Lech Wałęsa na swoim blogu napisał – nawiązując do oceny Janusza Kochanowskiego książki „Lech Wałęsa. Idea i historia” – że rzecznik jest „ewidentną pomyłką demokracji”. Legendarny przywódca „Solidarności” napisał także, że w książce magistranta Uniwersytetu Jagiellońskiego „99 proc. faktów to wymysł chorej wyobraźni, kłamstwa i pomówienia”.

W związku z tym niemiłym dla Pawła Zyzaka wpisem Wałęsy, pozwolił on sobie na „ponurą uwagę”. – 67-letni facet o nazwisku Wałęsa przedrzeźnia 25-letniego faceta o nazwisku Zyzak. Zabawne – napisał Paweł Zyzak na swoim blogu na niezalezna.pl.

Młody historyk, który wyjechał do USA na stypendium naukowe, bo w Polsce nie mógł liczyć na inna pracę niż tylko magazynier w hipermarkecie, dodaje, że sam – będąc dużo młodszym od Wałęsy – „już dawno wyrósł z zabaw na poziomie haseł: Wałęsa – kupa mięsa i Zyzak – lizak”. Na przyszłość napisał również, że towarzystwa do żartów „poszuka sobie poza obrębem piaskownicy”.

cyt.ONET.pl

Reklamy

One Response to Wałęsa przedrzeźnia Zyzaka

  1. longinus9 pisze:

    Mógł zostać symbolicznym Konradem w historii a zostanie pewno Kuklinowskim, kolaborantem na szkodę Polski bo pycha Go zjada i zapewne tchórzostwo przed prawdą. Symbol „Wałęsa” został przez samego Wałęsę zdewaluowany.Młody człowiek magistrant Uniwersytetu Jagielońskiego Paweł Zyzak jest nadzieją na dobrego historyka. A tych mamy niewielu..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: