Aborcja dla Polek wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943

„Aborcja dla Polek wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943”. Taki napis – oraz wizerunek Adolfa Hitlera obok krwawych wizerunków ludzkich płodów ma zniechęcić mieszkanki Poznania do dokonywania aborcji. To kampania Fundacji Pro-Prawo do Życia. Plakat wisi w centrum Poznania.

„Przypominamy, że pierwszym legalizatorem aborcji w Polsce był Hitler” – czytamy na stronie wystawy antyaborcyjnej „Wybierz Życie”, której organizatorem także była Fundacja Pro-Prawo do Życia. O wystawie zrobiło się głośno już kilka lat temu.

Wystawa składa się z plansz, na których zdjęcia usuniętych płodów ludzkich zestawione są z fotografiami dzieci – ofiar wojen, zamachów – lub fotografiami cierpiących zwierząt. Ekspozycje prezentowane na ulicach polskich miast za każdym razem wzbudzają kontrowersje ze względu na drastyczność pokazywanych tam zdjęć.

Łukasz Wróbel, prezes fundacji, wielokrotnie tłumaczył się w sądach wobec zarzutów o umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści. Zazwyczaj wyroki były uniewinniające.

Teraz fundacja znowu szokuje ogromnym billboardem z Hitlerem i szczątkami płodów. „Apogeum potęgi Hitlera często było nazywane ‚czasami pogardy’. Hitlerowcy zostali pokonani, ale pogarda dla człowieka ciągle się pleni. Kilkadziesiąt lat temu ‚podludźmi’ byli Żydzi, Słowianie i Romowie. Dzisiaj ‚podludźmi’, lub ‚nieludźmi’ są dzieci przed narodzeniem” – czytamy na oficjalnej stronie Fundacji Pro-Prawo do Życia.

cyt.WP

Reklamy

4 Responses to Aborcja dla Polek wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943

  1. longinus9 pisze:

    Pogrobowcy Hitlera konsekwentnie niszczą wszelkie życie w następnym pokoleniu. Subtelnie i „humanitarnie”.Dobrze, że ktoś o tym przypomina.

  2. Strona świadczy o ciekawych zagadnieniach, zachęcam do rozmowy

  3. Wybitnie fajny post, interesujące wpisy polecam wszystkim lekturę

  4. Treść zbliżona każdemu, rekomenduję publikację

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: