Sondaż polityczno-korupcyjny

Zadziwiająco duże poparcie dla pewnej partii politycznej, pomimo udziału jej członków w aferach korupcyjnych. Wniosek może być tylko jeden – istnieje w społeczeństwie bierne przyzwolenie na takie działania.

cyt.Wiadomości24.pl

Reklamy

7 Responses to Sondaż polityczno-korupcyjny

 1. wolnosciowiec pisze:

  Oczywiście, bo – jak to mówią – „ręka rękę myje”. I skoro „koperta” istnieje w zyciu przeciętnego mieszkańca Polski – to jest dla niego jasne i zrozumiałe, że na szczytach władzy też musi istnieć. Po medialnym zochydzeniu prób walki z korupcją w społczeństwie jest już rezygnacja – „niech sobie kradną, byle się ode mnie odpieprzyli”.

 2. Grażyna pisze:

  Gdyby tak było jak mówisz, to nie podjęłabym takiej drobnej inicjatywy jak ten blogu. Robię tyle na ile mnie stać, żeby wyartykułować ,że myślę inaczej niż mówi TVN oraz polskojęzyczna, niepolska prasa. Na pewno jest nas więcej którzy swoją postawą próbują zademonstrować,że nie ufają władzy, która na korupcji stoi.
  Ja nie zrezygnowałam. Wcześniej czy później każda władza musi odejść. Odejście tej władzy w tle z hazardem,korupcją, rozmowami na cmentarzu, grą w golfa , demonstrowaniem penisów i świńskich łbów itd…..będzie wyjątkowo żenujące.

 3. wolnosciowiec pisze:

  No cóż, nazwij mnie cynikiem – ja siebie nazywam realistą – ale uważam, że jest nas mniejszość. Spójrzmy prawdzie w oczy – Polaków w kraju jest mniej niż Polactwa – ludzi, którzy mówią w tym samym języku ale są zupełnie innymi ludźmi. Ziemkiewicz to naprawdę dobrze opisał. Smutne to – ale prawdziwe.

 4. Grażyna pisze:

  Napisałam coś przed chwilą, ale wywalam. Pewnie to trochę potrwa zanim się zorientuję „czy nadajemy na tej samej częstotliwości”. Dobranoc.

 5. longinus9 pisze:

  Korupcja to jak weneryczna choroba atakuje i zaraża. I tylko zdecydowane działanie chirurgiczne może uratować zdrową tkankę społeczną Polski. Kto się pogodził z chorą rzeczywistością już przegrał. To korupcyjne GMO zatruwa ale nie musimy się na to godzić. Dlatego też platformianym , unijnym i globalnym „trucicielom ideologom korupcyjnym” zdecydowanie musimy odmawiać jakiejkolwiek współpracy.

 6. Grażyna pisze:

  I zobaczcie- jaka by nie była skandaliczna sytuacja dotycząca PO , to według sondaży ta partia prześciga inne. W cuglach.Uważam ,że ten rysunek znakomicie to prezentuje.Najchętniej umieściłabym go jako czołówkę mojego bloga.

 7. longinus9 pisze:

  Witaj Grażyno
  Te sondaże wzajemnie się uzupełniają. Sondaż poparcia dla partii politycznych i sondaż aprobaty dla korupcji.Dużo w tym prawdy i niewiele społecznego podejścia do niepokojącej rzeczywistości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: