Brat ministra Drzewieckiego dawał rządowe kontrakty

Dariusz Drzewiecki proponował załatwienie umów na inwestycje, które nadzorował jego brat, były minister sportu Mirosław Drzewiecki ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”.

Według gazety, 9 kwietnia 2009 roku brat ministra Dariusz Drzewiecki proponował austriackiej spółce Alpine Bau załatwienie kontraktów na „Orliki”, budowę stadionów na EURO 2012 i odcinka autostrady A2. Alpine Bau prowadzi w Polsce projekty za prawie 30 miliardów euro – buduje drogi i obiekty sportowe. Dwaj menedżerowie tej firmy spotkali się z Dariuszem Drzewieckim 8 kwietnia ub.r
Drzewiecki zapewniał, że może załatwić te kontrakty. Że wszystko zorganizuje. Ma znajomości na wysokim szczeblu. Już nawet wynajął willę w Łodzi, by stamtąd dowodzić projektami. (…) – relacjonuje jeden z menedżerów Alpine Bau, Uwe Meyer.

Według niego, Dariusz Drzewiecki twierdził, że ma pod kontrolą urzędników, nie precyzując jakich. I, że austriacka firma może liczyć na dodatkowy zarobek za dodatkowe prace, nieplanowane. Nie wiadomo, dlaczego o niedwuznacznej propozycji restauratora, Alpine Bau nie powiadomiła policji, prokuratury czy CBA – zaznacza gazeta. Z informacji „DGP” wynika, że zarząd Alpine Bau został poinformowany o propozycji brata ministra sportu kilka miesięcy temu.

cyt.portal WP

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: