Dyrektor Kancelarii Premiera nie żyje

Dyrektor generalny Kancelarii Premiera Grzegorz Michniewicz nie żyje. Ciało urzędnika znalazł w środę jego kierowca. Według prokuratury, najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci Michniewicza było samobójstwo.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Grzegorz Michniewicz zmarł z „przyczyn nagłych”. CIR nie wypowiedziało się jednak szerzej o przyczynach śmierci Michniewicza. Z kolei Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci dyrektora było samobójstwo. – Na obecnym etapie wykluczamy udział osób trzecich – powiedział Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Ciało Michniewicza odnalazł rano jego kierowca. Prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Pytany, czy prokuratura będzie badać fakt, że zmarły był wcześniej m.in. pełnomocnikiem ochrony informacji niejawnych, Mateusz Martyniuk odparł, że okoliczności sprawy są badane „wielostronnie”. Śledztwo wszczęto – jak to określił rzecznik – w kierunku art. 151 Kodeksu karnego. Stanowi on: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5„. – To robocza kwalifikacja – dodał Martyniuk.

cyt.ONET

Reklamy

One Response to Dyrektor Kancelarii Premiera nie żyje

  1. longinus9 pisze:

    Każda śmierć jest stratą, smutkiem, przygnębieniem. Jednak w tym przypadku służby specjalne winny szczególnie się przyłożyć aby mieć pewność że inne okoliczności nie były przyczyną zgonu.
    Zbyt ważne stanowisko było zajmowane przez Dyrektora Kancelarii Premiera aby przejść bez szczególnego zainteresowania obok tej tragedii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: