Towarzysz Jaruzelski – pamiętamy

Rok w rok od siedemnastu lat w grudniową noc grupa ludzi skutecznie przypomina Wojciechowi Jaruzelskiemu o odpowiedzialności, jaką ponosi za nierozliczoną zbrodnię


O północy z soboty na niedzielę, w 28. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, przed willą, w której mieszka towarzysz Jaruzelski, pikietowała grupa około czterystu osób. Szpaler policji oddzielił ich od nielicznej grupki akolitów szefa Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Demonstrujący zapalili znicze, które ułożyli na chodniku, nadając im kształt krzyża. O północy odśpiewali hymn narodowy. Przynieśli ze sobą transparenty z napisami: „Kto strzela do robotników, jest zbrodniarzem” i „Czekamy na sprawiedliwość”, oraz wznosili hasła: „Precz z komuną” i „Jaruzelski do więzienia”. Przypomnieli, że zbierają się w tym miejscu od 17 lat i pamiętają o ofiarach stanu wojennego.

cyt.Nasz Dziennik

Reklamy

2 Responses to Towarzysz Jaruzelski – pamiętamy

  1. longinus9 pisze:

    Jaruzelski to lojalna postać sowieckiego imperium.
    Od samego początku swojej kariery święcie był przekonany komu służy.Wszelkie „reformy” na przestrzeni lat nauczyły „generała” jak przetrwać i wykorzystywać to doświadczenie dla trzymania Narodu Polski w ryzach.Dziś Jaruzelski jeszcze podnosi głowę bo widzi, że rząd tuskowy wyprzedza jego generała w niszczeniu Polski.

  2. Posejdon pisze:

    Rumuni wymierzyli sprawiedliwość na miejscu, my zaś swoich katów hołubimy, tłumaczymy, szukając dla nich wyjaśnienia powodów ich zbrodni.
    Głupi my Naród, przed i po szkodzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: