Dlaczego Tusk odwołał Kamińskiego ?

Pan Premier nie wskazał żadnej z przesłanek wymienionych w przepisach  art. 8  ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r.( o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. Nr 104, poz. 708 z późn. zm). i w żaden sposób nie wyjaśnił , dlaczego zamierza odwołać Pana Mariusza Kamińskiego ze stanowiska Szefa CBA. Nie pozostaje zatem nic innego jak ocenić, iż zamiar odwołania Pana Mariusza Kamińskiego ze stanowiska Szefa CBA jest w sensie prawnym całkowicie bezpodstawny i trudno oprzeć się wrażeniu, że może on być faktycznie związany z wykrytymi przez tę służbę, nagłośnionymi ostatnio przez media, nieprawidłowościami w działaniach osób piastujących kierownicze stanowiska państwowe.

cyt. Opinia dotycząca zamiaru odwołania szefa CBA  – strona internetowa Prezydenta RP

Reklamy

One Response to Dlaczego Tusk odwołał Kamińskiego ?

  1. longinus9 pisze:

    Pan Premier ma prawo sumiennie sprawdzić przyczyny w nieprawidłowościach zaistniałych w działaniu osób piastujących kierownicze stanowiska państwowe i ma prawo wysłuchać co ma do powiedzenia strona druga czyli CBA. Lecz człowiek pełniący obowiązki premiera Donald Tusk już na początku wydaje wyrok zaocznie na CBA a broni swoich kolesi z rządu w tym kontrowersyjnego milczka Schetyne leninowskiego ideologa PO.Przypominam, że każda akcja CBA ma umocowanie prawne prokuratora, który na podstawie zebranych materiałów sprawdzonych i analizowanych daje zezwolenie do przeprowadzenia stosownych działań.
    Dlatego też dziwne jest, że premier nie broni szefa CBA Kamińskiego przedstawiciela prawa w Polsce a broni kolesi ministrów podejrzanych o układanie się z przestępcami być może wysokiego gatunku czli biznez-mafią dla wyłudzenia ze Skarbu Pańswa Polskiego olbrzymich sum. Z tej to przyczyny należy postawić pytanie.Po której stronie stoi premier Donald Tusk po stronie prawa czy po stronie bezprawia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: