Lech Wałęsa wystąpił na zjeździe Libertas w Rzymie


Lech Wałęsa chwalił założyciela i szefa partii Libertas, irlandzkiego milionera Declana Ganleya. – Ten szef ma intelekt, ten szef ma pomysły, ja temu szefowi uwierzyłem – mówił.
Wystąpienie Wałęsy było kilka razy przerywane okrzykami z sali w języku polskim: „Lechu Bolek” i „zdrajca”. Wałęsa zareagował bijąc brawo i próbował dyskutować z zebranymi.
– Przyjechałem do was, by porozmawiać, by powiedzieć, co robić dalej, by było lepiej. I dlatego musicie coś zrobić, by ci ludzie, którzy nie chcą budować, chcą was w sumie rozwalić, takich ludzi musicie się pozbyć – komentował Wałęsa.
Wyraził opinię, że okrzyki jego przeciwników, gdy przemawiał, nie były tak naprawdę skierowane przeciwko niemu, ale – jak zauważył – „działają na szkodę Libertas”. – To była podstawiona grupa – podkreślił.
Bezpośrednio po przemówieniu Wałęsy zachowanie grupy Polaków potępił z trybuny Declan Ganley (irlandzki multimilionera, założyciel stowarzyszenia Libertas )
Lech Wałęsa jest prawdziwym europejskim bohaterem – powiedział. Postawę naszych rodaków, ocenił, jako „przejaw nietolerancji”, dodając: „w naszych szeregach nie ma miejsca dla sabotażystów”. Ludzi, którzy wznosili okrzyki, przeciwko Lechowi Wałęsie określił jako „kilku idiotów”.

czytaj całość Wirtualna Polska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: