Kolejna publikacja IPN

„Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1982-1984” to tytuł najnowszej książki przygotowanej pod redakcją Jolanty Mysiakowskiej w ramach prac naukowo-badawczych Instytutu Pamięci Narodowej.]

null

Zaprezentowany wczoraj w Warszawie tom I publikacji zawiera 130 archiwalnych dokumentów, wśród których znajdują się m.in. materiały Urzędu ds. Wyznań PRL, Służby Bezpieczeństwa i Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie dotyczące ks. Jerzego Popiełuszki zamordowanego 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy Departamentu IV MSW. Uzupełnieniem tomu są tzw. informacje dzienne MSW pozwalające na odtworzenie nastrojów panujących wśród Polaków od momentu podania do publicznej wiadomości informacji o zaginięciu ks. Jerzego aż do czasu jego pogrzebu.
We wstępnie publikacji napisanym przez dr. Jana Żaryna, szefa Biura Edukacji Publicznej IPN, zawarta jest informacja, jakoby ks. prałat Henryk Jankowski był niezarejestrowanym kontaktem operacyjnym o pseudonimach „Delegat” i „Libella”. Były kapelan „Solidarności” stanowczo zaprzeczył insynuacjom historyka IPN.
Nasz Dziennik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: