Ojciec Michnika , Ozajasz Szechter sowieckim szpiegiem ?

Redaktor „Gazety Wyborczej” Adam Michnik chciał udowodnić, iż jego ojciec, Ozjasz Szechter nie był sowieckim szpiegiem. Jednakże sąd oddalił skierowany przeciw IPN pozew Michnika.

Dawny aktywista opozycji demokratycznej w PRL bardzo polubił rozstrzyganie wszelkich sporów za pomocą procesów. Zwykle wygrywa lub zmusza swych adwersarzy do pokajania się. Lecz tym razem przegrał.
Redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” oburzyła krótka notka w książce wydanej przez IPN . Historycy napisali, iż Ozjasz Szechter, ojciec Michnika został przez polski sąd skazany w 1934 za szpiegostwo na rzecz ZSRR.
cały artykuł

Reklamy

One Response to Ojciec Michnika , Ozajasz Szechter sowieckim szpiegiem ?

  1. Cyrenejczyk pisze:

    Po wojnie podręczniki szkolne ze sfałszowaną historią Polski pisała matka Adama Michnika,wyroki na patriotów polskich z niepodległościowego podziemia wydawał brat Stefan, ciotka Nina Karsov-Schechter ukradła prawa autorskie córce Mackiewicza, a ojciec komunista Ozjasz Szechter został przez polski sąd skazany w 1934 za szpiegostwo na rzecz ZSRR.
    Wyszły już na jaw koneksje i zażyłości Michnika z dawnymi i obecnymi aparatczykami, status szarej eminencji, powiązania finansowe, arogancja i stawianie się ponad prawem. Dodatkowo okazało się, że ten „arbiter prawdy” manipulował nią i ukrywał dla osobistych celów. Gdzież tu mówić o uczciwości i rzetelności dziennikarza, nie wspominając już autorytetu moralnego? To jest medialne kurewstwo.

    Patrzac na dotychczasowe „dokonania” GW można śmiało powiedziec, ze jeśli kogos
    ona zajadle atakuje, to ten ktos z pewnością jest prawym Polakiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: