Jesteśmy tu po to, by walczyć

Prezydenci Polski, Litwy, Estonii i Ukrainy oraz premier Łotwy wzięli udział w wiecu w stolicy Gruzji Tbilisi. Jesteśmy tu po to, by podjąć walkę -powiedział Lech Kaczyński. Rosja pokazała twarz, którą znamy od setek lat – dodał.

Przywódcy pięciu państw do Azerbejdżanu przylecieli z Warszawy polskim samolotem specjalnym. Wylądowali w mieście Gandża. W dalszą podróż ruszyli samochodami zapewnionymi przez władze Azerbejdżanu. Na granicy przesiedli się do samochodów podstawionych przez stronę gruzińską. Przemówienie Lecha Kaczyńskiego przerywały oklaski dziesiątek tysięcy Gruzinów zgromadzonych na placu w Tbilisi.
Prezydent Lech Kaczyński powiedział wcześniej, w trakcie podróży do stolicy Gruzji, że ta misja to „demonstracja na rzecz Gruzji”. Żadne państwo nie ma prawa naruszać integralności terytorialnej innego państwa – dodał.
Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie! – podkreślił Lech Kaczyński.
Rosja uważa, że dawne czasy upadłego niecałe 20 lat temu imperium wracają, że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Nie będzie! – zapewnił prezydent
Prezydent podkreślał, że te czasy się skończyły raz na zawsze nie na 20, 30 czy 50 lat. .Zaznaczył, że wszyscy w tym samym okresie lub okresach nieco innych, poznaliśmy tę dominację. To nieszczęście dla części Azji i całej Europy – dodał.Prezydent pytał czym się różni sytuacja dzisiejsza od tych wcześniejszych i podkreślił: Dziś jesteśmy tu razem, dziś świat musiał zareagować, nawet jeśli był tej reakcji niechętny.
My jesteśmy tutaj, by ten świat reagował jeszcze mocniej, w szczególności Unia Europejska i NATO – podkreślił Lech Kaczyński.
Gdy zainicjowałem ten przyjazd, niektórzy sądzili, że prezydenci będą się obawiać; nikt się nie obawiał, wszyscy przyjechali, bo – jak powiedział prezydent – Środkowa Europa ma odważnych przywódców.

Reklamy

2 Responses to Jesteśmy tu po to, by walczyć

 1. sonia pisze:

  witaj Grażynko
  serce rośnie,gdy TAK nieżyczliwe nam sondażownie wskazują na 55 %poparcie Narodu w działaniach PREZYDENTA,profesora Lecha Kaczyńskiego
  a natępne26 %napewno nie popiera PO….:-)

 2. Posejdon pisze:

  Witam Soniu
  Właśnie 🙂 cieszę się , że w wielu kwestiach jest podobnie.
  Cieszę się także , iż poznałem Lukrecję i poznaję jej , na razie mam nadzieję, nielicznych gości.
  Pozdrawiam !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: