Upomnijcie Komorowskiego i Niesiołowskiego!

Szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski chce, by Prezydium Sejmu zwróciło uwagę marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu i wicemarszałkowi Stefanowi Niesiołowskiemu w związku z pracami komisji regulaminowej nad wnioskiem o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze.

Pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich w sprawie wniosku o uchylenie immunitetu Ziobrze zostało zwołane w miniony wtorek; licznie stawili się na nie posłowie PiS, dla których zabrakło miejsca w niedużej sali obrad. Tego dnia komisja nie zajęła się wnioskiem. Kolejne posiedzenie w tej sprawie odbyło się w bardzo burzliwej atmosferze. Ostatecznie posłowie PiS opuścili komisję; bez ich udziału, także bez udziału Ziobry, który był w Krakowie, komisja opowiedziała się za uchyleniem immunitetu posłowi PiS.

W piśmie Gosiewski argumentuje, że tryb zwołania komisji, a także prowadzenie jej prac w środę, 23 lipca, były niezgodne z prawem. Uważa, że Ziobro został poinformowany o posiedzeniu komisji w sposób „wadliwy”.

Gosiewski przypomniał, że we wtorek, 22 lipca, przewodniczący komisji regulaminowej Jerzy Budnik (PO) zdecydował o przełożeniu posiedzenia ws. immunitetu Ziobry na wrzesień. Tymczasem – jak napisał szef klubu PiS – rano następnego dnia Prezydium Sejmu, z inicjatywy Komorowskiego, zwołało w trybie nadzwyczajnym posiedzenie komisji regulaminowej jeszcze na środę. Taka zmiana decyzji to precedens w historii rozpatrywania tego rodzaju wniosków – uważa Gosiewski.

Szef klubu PiS zwrócił ponadto uwagę, że marszałek Komorowski poinformował o zwołaniu posiedzenia komisji regulaminowej na środę podczas konferencji prasowej.
– „Nie jest to jednak tryb przewidziany przez Regulamin Sejmu na powiadamianie posła o terminie posiedzenia komisji” – podkreślił Gosiewski w piśmie.

Ponadto, według Gosiewskiego, przewodniczący komisji regulaminowej wiedział – rozpoczynając środowe posiedzenie – że Ziobro nie może stawić się ze względu na wyjazd do Krakowa, co oznacza, że w sposób świadomy pozbawił go prawa do obrony.

Gosiewski argumentował, że naruszeniem reguł sejmowych była także zmiana prowadzącego środowe posiedzenie komisji regulaminowej: od Jerzego Budnika przewodniczenie obradom przejął w pewnym momencie wicemarszałek Niesiołowski. Szef klubu PiS zarzucił Niesiołowskiemu, że m.in. choć informowano go, iż Ziobro może dojechać później na posiedzenie, nie zarządził przerwy, „anulował” wcześniejsze ustalenia komisji i nie dopuszczał do głosu posłów.

Takie zachowanie wicemarszałka – napisał Gosiewski – wzbudziło u części posłów „skojarzenia z czasami komunistycznych sądów kapturowych” i „wywołało sprzeciw wszystkich posłów opozycji”.

Wniosek ws. immunitetu Ziobry związany jest z postępowaniem dotyczącym mafii paliwowej. Informacje z tego śledztwa zreferował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu prokurator Miłoszewski (do sądu dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym skierowano wniosek o uchylenie mu immunitetu prokuratorskiego), a w całej sprawie pośredniczył ówczesny minister Zbigniew Ziobro.

Gosiewski ocenił w piśmie do Prezydium Sejmu, że ze względu na „uchybienie prawne” decyzja komisji, która ostatecznie pozytywnie zaopiniowała wniosek o uchylenie immunitetu Ziobrze, jest „wątpliwa pod względem prawnym”.

Zdaniem szefa klubu PiS Komorowski i Niesiołowski są odpowiedzialni „za złamanie w Sejmie zasad i reguł prawnych, a także prowokowanie posłów do emocjonalnych zachowań”.

W piśmie Gosiewski poprosił Prezydium Sejmu o ustosunkowanie się do całej sprawy, a także o „zwrócenie uwagi marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu, że naruszył konstytucyjne prawo posła do obrony” oraz o „zwrócenie uwagi wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu za notoryczne łamanie postanowień Regulaminu Sejmu podczas prowadzenia obrad Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich”.

Szef klubu PiS zwrócił się ponadto do Prezydium Sejmu, by zobowiązało Komorowskiego do „publicznego przeproszenia” posłów PiS „za używanie w stosunku do nich w sposób nieuzasadniony inwektyw i obelżywych słów typu ‚tłuszcza’ lub ‚Sicz Zaporoska'”.

PAP

Fragment posiedzenia Komisji Regulaminowej pod przewodnictwem pana Marszałka Stefana Niesiołowskiego

Portret Stefana Niesiolowskiego

Reklamy

4 Responses to Upomnijcie Komorowskiego i Niesiołowskiego!

 1. Posejdon pisze:

  Doprawdy Grażynko brakuje słów aby określić nikczemność popaprańców 😦 pałają wyłącznie żądzą zemsty, im bardziej krwawa i brutalna tym lepiej.
  Dalej rozkradają Kraj, za nic im Naród, czasami marzę aby Polską rządził tyran ale głupi naród wybrałby zapewne Tuska wrrrrrrrrrrrrrr.
  Kiedyś, Hitlera także wybrał naród i to niewspółmiernie bardziej światły niż Nasz.

 2. Grażyna pisze:

  Oczywiście RACAJA Rysiu. Dlatego takie ważne jest żebyśmy wszelkimi mozliwymi metodami mówli ,że MY TO WIDZIMY. Niech sobie nie myśl ekipa p. Tuska ,że zrobili nam wodę z mózgu. Może wieczorem jeszcze coś dodam w tym temacie. Na razie nie mam czasu. Musze wyłączyć kompa – bo mam cały szereg spraw do załatwienia.

 3. sonia pisze:

  Grażynko i Posejdonie
  Brawo,a ja juz nieszczęsna myslałam,że tylko garstka nas myśli podobnie
  ser WAS pozdrawiam
  z drogi do Polski,Polski wolnej od korupcji,od złodziejskiej prywatyzacji
  i wszelkich „królików”
  bezkarnie niszczących …………….Naszą Polskę…..:-)

 4. Grażyna pisze:

  Sonia – wręcz przeciwnie – jest nas bardzo dużo – tyle ,że nas zagłuszają. Jeżeli czytałas wywiad z Ojcem Tadeuszem . który tutaj dodałam – o geotermii – to wiesz , że jest takie oczekiwanie Ojca ,żeby każdy słuchacz Radia Maryja wpłacił 10 zl na ten cel. Wtedy bedzie akurat kwota wystarczająca co rozpoczęcia prac.
  Zamierzam jeszcze dziś tutaj na blogu wspomóc tą akcję. : )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: